Saugyklos sukūrimas

(šis puslapis - viena iš LithuanianTutorial įvado dalių. Ankstesnė dalis - LithuanianTutorialInstall, kita dalis - LithuanianTutorialClone)

Mūsų Mercurial paruoštas (žr. LithuanianTutorialInstall) - galime pradėti mokytis.

Mercurial sistemoje visą savo darbą atliekame saugykloje (Repository). Saugykla - tai tam tikras kompiuterio diske sukurtas katalogas. Jame yra laikomi visi rašomų programų įeities tekstai, kurių pakeitimus mes norime sekti. Taip pat saugykloje laikomos ir pilnos tų failų pakeitimų istorijos (.hg direktorijoje — žr. UnderstandingMercurial).

Kitaip negu naudojantis tam tikromis kitomis versijų kontrolės sistemomis, Mercurial saugykla gali būti sukurta bet kurioje direktorjoje, jeigu turite atitinkamas rašymo teises. Jums tereikia inicializuoti saugyklą (taip vadinamas vidinio .hg katalogo ir kelių specialių failų sukūrimas).

Tam naudosime init komandą.1

Taigi susikurkime mažą "hello, world" saugyklą:

$ mkdir mano-hello
$ cd mano-hello
$ hg init

Dabar mano-hello katalogo viduje turėtume rasti .hg direktoriją, kurioje bus saugomi Mercurial sistemos duomenys:

$ ls -a
.  ..  .hg

Dabar mūsų naujoje saugykloje galime susikurti pirmąjį savo failą. Šiame pavyzdyje failą kuriame po saugyklos inicializavimo, bet Mercurial veikimui tai įtakos neturi. Vienas iš Mercurial privalumų yra tai, kad visiškai nesudėtinga pradėti versijuoti jau egzistuojančias direktorijas. Norėdami "įtraukti" failus į versijų kontrolę, pasinaudojame hg add komanda:

$ touch hello.txt
$ ls
hello.txt
$ ls -a
.  ..  hello.txt  .hg
$ hg add hello.txt

Tačiau tik pridėti failai dar nėra įrašyti Mercurial saugyklos istorijoje. Juos reikia įtraukti į pakeitimų rinkinį (hg commit):

$ hg commit -m "Pirma hello.txt failo versija"
$ ls -a
.  ..  hello.txt  .hg 

Pakeitimų rinkinio patvirtinimas pačiuose failuose nieko nepakeičia, tačiau dabar jie jau yra saugyklos istorijos dalis.

Naudojantis Mercurial, dažnai tenka nusikopijuoti jau egzistuojančią saugyklą, kurią kas nors sukūrė anksčiau. Toliau pamatysime kaip atlikti būtent tai - LithuanianTutorialClone.


CategoryTutorial

LithuanianTutorialInit (last edited 2013-04-25 09:30:25 by MariusKrivicius)